Tabel comparativ generat automat pe baza categoriei si features.
| Caracteristica | Imou IPC-K2ECP-3H1W (acest produs) | Imou IPC-S7XP-10M0WED-0360B-IMOU | Imou IPC-K9ECP-3T0WE-FSP12-TYPEC | Imou IPC-GK2CP-3C0WR |
|---|---|---|---|---|
| Pret | 100 lei | 330 lei | 381 lei | 124 lei |
| Vedere noaptea | IR 10m | IR 30m + LED 30m | IR 20m | IR 10m |
| Audio | mic | mic + difuzor | mic + difuzor | mic + difuzor |
| Conectivitate | Ethernet | WiFi, Ethernet | WiFi, Ethernet | WiFi, Ethernet |
| Tehnologie | IP | IP | IP | IP |
| Garantie | 24 luni | 24 luni | 24 luni | 24 luni |
| Rezolutie | — | 5 MP | — | 2 MP/1080p |
| Slot card SD | — | Da | Da | Da |

Imou IPC-K2ECP-3H1W dispune de iluminare infrarosu cu raza de actiune de pana la 10 metri, oferind vizibilitate clara pe intuneric total. LED-urile IR sunt invizibile ochiului uman si nu deranjeaza.
Imou IPC-K2ECP-3H1W dispune de microfon incorporat care permite inregistrarea audio in timp real. Sunetul se sincronizeaza cu imaginea video, utila pentru verificarea evenimentelor si conversatiilor din zona monitorizata.
Camera Imou IPC-K2ECP-3H1W are o lentila fixa ce ofera un unghi fix de vizualizare, ce nu poate fi reglat in momentul instalarii, fiind pretabila in supravegherea generala a zonelor. Distanta focala este de 3.6 mm.
Imou IPC-K2ECP-3H1W suporta compresia H.265, oferind o reducere cu pana la 50% a spatiului de stocare fata de H.264, la aceeasi calitate video.
| GENERAL | |
|---|---|
| Nume | IPC-K2ECP-3H1W |
| Producator | Imou (vezi detalii pe pagina producatorului) |
| Garantie | 24 luni |
| CAMERA | |
| Compresie | H.265 / H.264 |
| Tehnologie | IP |
| Rezolutie imagine | √ 3 MP (2048 x 1536 pixeli) cu 25.00 cadre/sec |
| Senzor imagine | 1/2.8 |
| Lentila | Fixa Distanta focala: 3.6 mm(83.0°) |
| Infrarosu | Pana la 10 metri (pentru vizualizarea pe timpul noptii) |
| CARCASA | |
| Format | Rotativa Mini |
| Protectie | Interior |
| Material Carcasa | Plastic |
| Temperatura | (-10° ... 45°) Celsius |
| Dimensiuni | 83 x 83 x 106 mm |
| FUNCTII | |
| Functii Imagine | Alarma sonora, Smart Tracking, Digital WDR, |
| Slot Card | Nu |
| Wireless | Nu |
| Microfon | Da |
| LPR | Nu |
| ANPR | Nu |
| Termala | Nu |
| Difuzor | Nu |
| Audio | Nu |
| Alarma | Nu |
| ALIMENTARE | |
| Alimentare | 12V DC / 307 W Sursa de alimentare este inclusa |
| Alimentare POE | Nu |
| PROSPECT PRODUCATOR | |
| Prospect tehnic | Imou IPC-K2ECP-3H1W |
Imou IPC-K2ECP-3H1W dispune de iluminare infrarosu cu raza de actiune de pana la 10 metri, oferind vizibilitate clara in conditii de intuneric total.
Da, Imou IPC-K2ECP-3H1W dispune de microfon incorporat care permite inregistrarea audio in timp real, utila pentru monitorizarea conversatiilor si a evenimentelor sonore.
Imou IPC-K2ECP-3H1W suporta compresie H.265 / H.264, oferind o stocare eficienta a inregistrarilor video si un consum redus de banda de retea.
Camera Imou IPC-K2ECP-3H1W foloseste tehnologie IP. Pentru tehnologie IP, se conecteaza la orice NVR cu suport ONVIF (recomandat NVR-uri din aceeasi gama producator pentru integrare completa a functiilor smart). Pentru tehnologii analog HD (HDCVI, HDTVI, AHD), e nevoie de un DVR compatibil cu acelasi standard. Vezi sectiunea "Produse cumparate frecvent impreuna" pentru recomandari.
Pentru Imou IPC-K2ECP-3H1W: instaleaza aplicatia oficiala a producatorului (Hik-Connect pentru Hikvision, DMSS pentru Dahua, ICSee pentru altele), creeaza cont, scaneaza codul QR de pe camera sau adauga manual numarul de serie. Pasii detaliati sunt in manualul produsului si pe site-ul producatorului. Suport tehnic gratuit la 0765 487 387 daca intampini probleme.
Imou IPC-K2ECP-3H1W beneficiaza de 24 luni garantie oferita de e-Camere.ro, cu suport tehnic gratuit pe toata durata garantiei.
Imou IPC-K2ECP-3H1W functioneaza cu alimentare 12V DC. Verificati continutul pachetului pentru a vedea daca sursa de alimentare este inclusa.
Specificatiile complete ale Imou IPC-K2ECP-3H1W sunt disponibile pe pagina produsului de pe e-Camere.ro, in sectiunea Specificatii. De asemenea, puteti descarca prospectul tehnic PDF din sectiunea Prospect.
Aici gasiti cateva lucruri utile despre Imou IPC-K2ECP-3H1W.
Daca aveti nevoie de o informatie si nu o gasiti nici aici, adaugati o intrebare direct de pe site in sectiunea de mai jos, "Opinii clienti", sau contactati direct departamentul nostru tehnic () sau
|
|
PRODUCATOR Vezi informatii despre camera de supraveghere video IPC-K2ECP-3H1W sau chiar despre producatorului acesteia, direct pe siteul acestuia. Imou |
|
|
COMPATIBILITATE Imou IPC-K2ECP-3H1W poate functiona cu: NVR-uri DVR-uri Imou compatibile |
|
|
PROGRAME PENTRU VIZUALIZARE PRIN INTERNET Imou IPC-K2ECP-3H1W - permite supravegherea de la distanta, prin internet (atat de pe telefonul mobil, cat si de pe computer), folosind urmatoarele programe: iPhone, iPad, iPod: Imou Life pentru iPhone Android: Imou Life pentru Android Windows PC: Imou Client PC |
Prospectul tehnic contine specificatii detaliate, dimensiuni si informatii utile oferite de producator.
Pentru a avea toate detaliile necesare, poti consulta pagina producatorului cu informatiile oficiale despre produs.
Completeaza datele si te contactam rapid.
Oferim transport gratuit oriunde in Romania pentru comenzile care depasesc pragul de 499 lei.
Poti plati in rate fara dobanda prin bancile partenere, direct la pasul de plata cu cardul. Dupa confirmarea tranzactiei, comanda este achitata integral catre magazin, iar tu rambursezi ratele lunar catre banca emitenta a cardului.
Disponibilitatea exacta a ratelor depinde de cardul emis de banca si este confirmata in pagina securizata EuPlatesc.
Detalii EuPlatesc