Tabel comparativ generat automat pe baza categoriei si features.
| Caracteristica | Dahua HAC-PT1239A-A-LED-0280B-S2 (acest produs) | Dahua HAC-PT1200A-IL-A-0280B-S6 | Dahua HAC-PT1500A-IL-A-0280B-S2 | Dahua HAC-PT1509A-A-LED-0280B-S2 |
|---|---|---|---|---|
| Pret | 266 lei | 218 lei | 266 lei | 375 lei |
| Rezolutie | 2 MP/1080p | 2 MP/1080p | 5 MP | 5 MP |
| Vedere noaptea | LED 40m | IR 40m + LED 40m | IR 40m + LED 40m | LED 40m |
| Audio | mic | mic | mic | mic |
| Tehnologie | HDCVI HDTVI AHD ANALOGICA | HDCVI HDTVI AHD ANALOGICA | HDCVI HDTVI AHD ANALOGICA | HDCVI HDTVI AHD ANALOGICA |
| Garantie | 24 luni | 24 luni | 24 luni | 24 luni |
Dahua HAC-PT1239A-A-LED-0280B-S2 dispune de microfon incorporat care permite inregistrarea audio in timp real. Sunetul se sincronizeaza cu imaginea video, utila pentru verificarea evenimentelor si conversatiilor din zona monitorizata.
Functia TRUE WDR oferita de senzorul de imagine al camerei Dahua HAC-PT1239A-A-LED-0280B-S2, compenseaza atat imaginea din prim plan, cat si imaginea de fundal, in zone cu contrast puternic de iluminare, oferind detalii clare pe intreaga scena.

Camera Dahua HAC-PT1239A-A-LED-0280B-S2 are o lentila fixa ce ofera un unghi fix de vizualizare, ce nu poate fi reglat in momentul instalarii, fiind pretabila in supravegherea generala a zonelor. Distanta focala este de 2.8 mm.
Dahua HAC-PT1239A-A-LED-0280B-S2 este proiectata pentru montaj exterior, cu carcasa din Plastic rezistenta la intemperii si interval de operare intre -40°C si 60°C.
| GENERAL | |
|---|---|
| Nume | HAC-PT1239A-A-LED-0280B-S2 |
| Producator | Dahua (vezi detalii pe pagina producatorului) |
| Garantie | 24 luni |
| CAMERA | |
| Tehnologie | HDCVI HDTVI AHD ANALOGICA |
| Rezolutie imagine | √ 1080P (1920 x 1080 pixeli) cu 25.00 cadre/sec √ 720P (1280 x 720 pixeli) cu 25.00 cadre/sec √ 1000 linii TV (960 x 576 pixeli), pentru DVR-uri model vechi |
| Senzor imagine | 1/2.8" 2MP Progressive Scan CMOS |
| Lentila | Fixa Distanta focala: 2.8 mm(106.0°) |
| Lumina alba LED | 40 m |
| CARCASA | |
| Format | Rotativa Mini |
| Protectie | Exterior |
| Material Carcasa | Plastic |
| Temperatura | (-40° ... 60°) Celsius |
| Dimensiuni | 92.9 × 91.3 × 130.0 mm |
| FUNCTII | |
| Functii Imagine | Full Color, 3DNR, True WDR, BLC, HLC, |
| Microfon | Da |
| LPR | Nu |
| Alte functii | Full Color, True WDR 130 dB, BLC, HLC, 3DNR. |
| ALIMENTARE | |
| Alimentare | 12V DC / 6.2 W Sursa de alimentare NU este inclusa |
| Alimentare POC | Da. Permite alimentarea direct din DVR (cu aceasta functie) tot prin cablu coaxial. |
| PROSPECT PRODUCATOR | |
| Prospect tehnic | Dahua HAC-PT1239A-A-LED-0280B-S2 |
Da, Dahua HAC-PT1239A-A-LED-0280B-S2 are LED-uri de lumina alba cu raza de 40 metri, oferind imagini color 24/7 chiar si in conditii de iluminare scazuta.
Da, Dahua HAC-PT1239A-A-LED-0280B-S2 dispune de microfon incorporat care permite inregistrarea audio in timp real, utila pentru monitorizarea conversatiilor si a evenimentelor sonore.
Da, Dahua HAC-PT1239A-A-LED-0280B-S2 este proiectata pentru montaj exterior, cu carcasa din Plastic si interval de operare intre -40 si 60 grade Celsius.
Camera Dahua HAC-PT1239A-A-LED-0280B-S2 foloseste tehnologie HDCVI HDTVI AHD ANALOGICA. Pentru tehnologie IP, se conecteaza la orice NVR cu suport ONVIF (recomandat NVR-uri din aceeasi gama producator pentru integrare completa a functiilor smart). Pentru tehnologii analog HD (HDCVI, HDTVI, AHD), e nevoie de un DVR compatibil cu acelasi standard. Vezi sectiunea "Produse cumparate frecvent impreuna" pentru recomandari.
Dahua HAC-PT1239A-A-LED-0280B-S2 beneficiaza de 24 luni garantie oferita de e-Camere.ro, cu suport tehnic gratuit pe toata durata garantiei.
Dahua HAC-PT1239A-A-LED-0280B-S2 functioneaza cu alimentare 12V DC. Verificati continutul pachetului pentru a vedea daca sursa de alimentare este inclusa.
Specificatiile complete ale Dahua HAC-PT1239A-A-LED-0280B-S2 sunt disponibile pe pagina produsului de pe e-Camere.ro, in sectiunea Specificatii. De asemenea, puteti descarca prospectul tehnic PDF din sectiunea Prospect.
Aici gasiti cateva lucruri utile despre Dahua HAC-PT1239A-A-LED-0280B-S2.
Daca aveti nevoie de o informatie si nu o gasiti nici aici, adaugati o intrebare direct de pe site in sectiunea de mai jos, "Opinii clienti", sau contactati direct departamentul nostru tehnic () sau
|
|
PRODUCATOR Vezi informatii despre camera de supraveghere video HAC-PT1239A-A-LED-0280B-S2 sau chiar despre producatorului acesteia, direct pe siteul acestuia. Dahua |
|
|
COMPATIBILITATE Dahua HAC-PT1239A-A-LED-0280B-S2 poate functiona cu: DVR-uri HDCVI DVR-uri HDTVI DVR-uri AHD DVR-uri CLASICE |
Prospectul tehnic contine specificatii detaliate, dimensiuni si informatii utile oferite de producator.
Pentru a avea toate detaliile necesare, poti consulta pagina producatorului cu informatiile oficiale despre produs.
Completeaza datele si te contactam rapid.
Oferim transport gratuit oriunde in Romania pentru comenzile care depasesc pragul de 499 lei.
Poti plati in rate fara dobanda prin bancile partenere, direct la pasul de plata cu cardul. Dupa confirmarea tranzactiei, comanda este achitata integral catre magazin, iar tu rambursezi ratele lunar catre banca emitenta a cardului.
Disponibilitatea exacta a ratelor depinde de cardul emis de banca si este confirmata in pagina securizata EuPlatesc.
Detalii EuPlatesc