Opinii clienti
Opinia ta
Pentru a putea scrie comentarii este nevoie sa va autentificati! Click aici pentru autentificareIntrebari produs
0767 390 475
| GENERAL | |
| Nume | IPC-HFW1439TL1-A-IL-0280B |
| Producator | Dahua (vezi detalii pe pagina producatorului) |
| Garantie | 24 luni |
| CAMERA | |
| Compresie | H.265+ / H.265 / H.264+ / H.264 / MJPEG |
| Tehnologie | IP |
| Rezolutie imagine | √ 4 MP (2560 x 1440 pixeli) cu 25.00 cadre/sec √ 3 MP (2048 x 1536 pixeli) cu 25.00 cadre/sec √ 1080P (1920 x 1080 pixeli) cu 25.00 cadre/sec √ 720P (1280 x 720 pixeli) cu 25.00 cadre/sec |
| Senzor imagine | 1/2.9inch CMOS image sensor |
| Lentila | Fixa Distanta focala: 2.8 mm(94.0°) |
| Infrarosu | Pana la 30 metri (pentru vizualizarea pe timpul noptii) |
| CARCASA | |
| Format | Cu picior |
| Protectie | Exterior |
| Material Carcasa | Plastic si metal |
| Temperatura | (-40° ... 60°) Celsius |
| Dimensiuni | 197.9x80.2x76.2 mm |
| FUNCTII | |
| Functii Imagine | Smart Dual Light, Full Color, SMD Plus, ROI, Filtru IR Mecanic, Infrarosu Inteligent, 3DNR, True WDR, BLC, HLC, |
| Slot Card | Nu |
| Wireless | Nu |
| Microfon | Da |
| LPR | Nu |
| ANPR | Nu |
| Termala | Nu |
| Difuzor | Nu |
| Audio | Nu |
| Alarma | Nu |
| Alte functii | Detectie umana |
| ALIMENTARE | |
| Alimentare | 12V DC / 7.7 W Sursa de alimentare NU este inclusa |
| Alimentare POE | Da Se poate alimenta printr-un singur cablu UTP/FTP din NVR sau Switch POE |
| PROSPECT PRODUCATOR | |
| Prospect tehnic | Dahua IPC-HFW1439TL1-A-IL-0280B |
Aici gasiti cateva lucruri utile despre Dahua IPC-HFW1439TL1-A-IL-0280B.
Daca aveti nevoie de o informatie si nu o gasiti nici aici, adaugati o intrebare direct de pe site in sectiunea de mai jos, "Opinii clienti", sau contactati direct departamentul nostru tehnic () sau
|
|
PRODUCATOR Vezi informatii despre camera de supraveghere video IPC-HFW1439TL1-A-IL-0280B sau chiar despre producatorului acesteia, direct pe siteul acestuia. Dahua |
|
|
COMPATIBILITATE Dahua IPC-HFW1439TL1-A-IL-0280B poate functiona cu: NVR-uri DVR-uri Dahua compatibile |
|
|
PROGRAME PENTRU VIZUALIZARE PRIN INTERNET Dahua IPC-HFW1439TL1-A-IL-0280B - permite supravegherea de la distanta, prin internet (atat de pe telefonul mobil, cat si de pe computer), folosind urmatoarele programe: iPhone, iPad, iPod: DMSS pentru iPhone Android: DMSS pentru Android Windows PC: Smart PSS PC Macintosh: Smart PSS Mac Softuri Utile: ToolBox |
| GENERAL | |
| Nume | IPC-HFW1439TL1-A-IL-0280B |
| Producator | Dahua (vezi detalii pe pagina producatorului) |
| Garantie | 24 luni |
| CAMERA | |
| Compresie | H.265+ / H.265 / H.264+ / H.264 / MJPEG |
| Tehnologie | IP |
| Rezolutie imagine | √ 4 MP (2560 x 1440 pixeli) cu 25.00 cadre/sec √ 3 MP (2048 x 1536 pixeli) cu 25.00 cadre/sec √ 1080P (1920 x 1080 pixeli) cu 25.00 cadre/sec √ 720P (1280 x 720 pixeli) cu 25.00 cadre/sec |
| Senzor imagine | 1/2.9inch CMOS image sensor |
| Lentila | Fixa Distanta focala: 2.8 mm(94.0°) |
| Infrarosu | Pana la 30 metri (pentru vizualizarea pe timpul noptii) |
| CARCASA | |
| Format | Cu picior |
| Protectie | Exterior |
| Material Carcasa | Plastic si metal |
| Temperatura | (-40° ... 60°) Celsius |
| Dimensiuni | 197.9x80.2x76.2 mm |
| FUNCTII | |
| Functii Imagine | Smart Dual Light, Full Color, SMD Plus, ROI, Filtru IR Mecanic, Infrarosu Inteligent, 3DNR, True WDR, BLC, HLC, |
| Slot Card | Nu |
| Wireless | Nu |
| Microfon | Da |
| LPR | Nu |
| ANPR | Nu |
| Termala | Nu |
| Difuzor | Nu |
| Audio | Nu |
| Alarma | Nu |
| Alte functii | Detectie umana |
| ALIMENTARE | |
| Alimentare | 12V DC / 7.7 W Sursa de alimentare NU este inclusa |
| Alimentare POE | Da Se poate alimenta printr-un singur cablu UTP/FTP din NVR sau Switch POE |
| PROSPECT PRODUCATOR | |
| Prospect tehnic | Dahua IPC-HFW1439TL1-A-IL-0280B |
Aici gasiti cateva lucruri utile despre Dahua IPC-HFW1439TL1-A-IL-0280B.
Daca aveti nevoie de o informatie si nu o gasiti nici aici, adaugati o intrebare direct de pe site in sectiunea de mai jos, "Opinii clienti", sau contactati direct departamentul nostru tehnic () sau
|
|
PRODUCATOR Vezi informatii despre camera de supraveghere video IPC-HFW1439TL1-A-IL-0280B sau chiar despre producatorului acesteia, direct pe siteul acestuia. Dahua |
|
|
COMPATIBILITATE Dahua IPC-HFW1439TL1-A-IL-0280B poate functiona cu: NVR-uri DVR-uri Dahua compatibile |
|
|
PROGRAME PENTRU VIZUALIZARE PRIN INTERNET Dahua IPC-HFW1439TL1-A-IL-0280B - permite supravegherea de la distanta, prin internet (atat de pe telefonul mobil, cat si de pe computer), folosind urmatoarele programe: iPhone, iPad, iPod: DMSS pentru iPhone Android: DMSS pentru Android Windows PC: Smart PSS PC Macintosh: Smart PSS Mac Softuri Utile: ToolBox |
0767 390 475
Rezolutia este principala caracteristica ce trebuie luata in calcul atunci cand alegem o camera de supraveghere video si reprezinta numarul de pixeli din care este formata o imagine provenita de la camera.
Pe site-ul nostru gasiti camere de supraveghere video cu urmatoarele rezolutii:
Iluminatorul IR este o functie optionala a camerelor de supraveghere video, ce produce o lumina in infrarosu, invizibila ochiului uman, insa vizibila pentru acestea, pe timpul noptii
Pe site-ul nostru gasiti camere de supraveghere video cu infrarosu intre:
5 si 800 metri
Lentila (obiectivul) are rolul de a prelua si focaliza lumina pe senzorul de imagine al camerei de supraveghere video. Daca stiti exact ce unghi de vizualizare aveti nevoie, puteti alege lentila fixa, fiind o solutie mai ieftina, insa daca doriti o reglare exacta a unghiului de vizualizare, alegeti o camera cu lentila varifocala sau chiar cu zoom motorizat.
Pe site-ul nostru gasiti camere de supraveghere video cu distanta focala intre:
1.1 mm si 360.0 mm
Camera este dotata cu o carcasa "cu picior" pentru exterior

Dome - design discret fapt pentru care sunt folosite in general in interior. Se instaleaza in general pe tavan, dar majoritatea permit si pozitionarea pe perete.
Cu picior - se instaleaza in general in exterior, datorita designului vizibil si orientarii facile. Vin standard cu iluminator in infrarosu.
Speed dome - carcase robuste, ce ofera posibilitatea rotirii in jurul celor 3 axe, dar si iluminator in infrarosu puternic sau chiar lentila cu zoom motorizat.