Tabel comparativ generat automat pe baza categoriei si features.
| Caracteristica | Reolink RLC-511WA-5MP (acest produs) | Reolink W320 | Reolink ARGUS SERIES B340 | Reolink W330 |
|---|---|---|---|---|
| Pret | 772 lei | 309 lei | 460 lei | 475 lei |
| Rezolutie | 5 MP | 5 MP | 5 MP | 8 MP |
| Vedere noaptea | LED 30m | IR 30m | IR 10m + LED 10m | IR 30m + LED 30m |
| Audio | mic + difuzor | mic | mic + difuzor | mic + difuzor |
| Conectivitate | WiFi, Ethernet | WiFi, Ethernet | WiFi, Ethernet | WiFi, Ethernet |
| Slot card SD | Da | Da | Da | Da |
| Tehnologie | IP | IP | IP | IP |
| Garantie | 24 luni | 24 luni | 24 luni | 24 luni |

Reolink RLC-511WA-5MP are un filtru IR mecanic autoretractabil ce filtreaza lumina in infrarosu pe timpul zilei, pentru a evita defectele de culoare, iar pe timpul noptii acesta este retras pentru a permite luminii IR sa treaca, imbunatatind vizibilitatea.
Reolink RLC-511WA-5MP dispune de microfon incorporat care permite inregistrarea audio in timp real. Sunetul se sincronizeaza cu imaginea video, utila pentru verificarea evenimentelor si conversatiilor din zona monitorizata.
Cu difuzor incorporat, Reolink RLC-511WA-5MP permite comunicare bidirectionala: puteti avertiza intrusii, comunica cu vizitatorii sau emite mesaje presetate direct prin camera.
Reolink RLC-511WA-5MP dispune de conectivitate WiFi, permitand transmisia datelor fara fir. Ideal pentru locatii unde cablarea nu este posibila sau dorita.
Reolink RLC-511WA-5MP dispune de slot card microSD incorporat, permitand inregistrarea locala direct pe camera. Utila ca backup sau pentru instalari fara DVR/NVR.
Camera Reolink RLC-511WA-5MP are o lentila cu zoom optic motorizat, ce permite reglarea unghiului de la distanta, din inregistrator (DVR/NVR), din interfata web sau chiar de pe telefonul mobil. Ideala pentru zone dinamice. Distanta focala: 2.7 - 13.5 mm.
Reolink RLC-511WA-5MP este proiectata pentru montaj exterior, cu carcasa din 0 rezistenta la intemperii si interval de operare intre -10°C si 55°C.
| GENERAL | |
|---|---|
| Nume | RLC-511WA-5MP |
| Producator | Reolink (vezi detalii pe pagina producatorului) |
| Garantie | 24 luni |
| CAMERA | |
| Compresie | H.264 |
| Tehnologie | IP |
| Rezolutie imagine | √ 5 MP (2592 x 1536 pixeli) cu 20.00 cadre/sec |
| Senzor imagine | 1/2.7inch CMOS |
| Lentila | Zoom motorizat 5x, reglabil din DVR/NVR de la distanta Distanta focala: 2.7 - 13.5 mm (96.0° - 27.0°) |
| Lumina alba LED | 30 m |
| CARCASA | |
| Format | Cu picior |
| Protectie | Exterior |
| Material Carcasa | Nespecificat |
| Temperatura | (-10° ... 55°) Celsius |
| Dimensiuni | Φ80x72x238 mm |
| FUNCTII | |
| Functii Imagine | Filtru IR Mecanic, DNR, Digital WDR, |
| Slot Card | Da, card neinclus |
| Wireless | Da |
| Microfon | Da |
| LPR | Nu |
| ANPR | Nu |
| Termala | Nu |
| Difuzor | Da |
| Audio | Nu |
| Alarma | Nu |
| Alte functii | Detectie oameni/vehicule Standardul Wireless: IEEE 802.11a/b/g/n Frecvența de operare: 2.4GHz/5GHz Securitatea Wireless: WPA-PSK/WPA2-PSK |
| ALIMENTARE | |
| Alimentare | 12V DC / 12 W Sursa de alimentare NU este inclusa |
| Alimentare POE | Nu |
| PROSPECT PRODUCATOR | |
| Prospect tehnic | Reolink RLC-511WA-5MP |
Da, Reolink RLC-511WA-5MP are LED-uri de lumina alba cu raza de 30 metri, oferind imagini color 24/7 chiar si in conditii de iluminare scazuta.
Da, Reolink RLC-511WA-5MP dispune de microfon incorporat care permite inregistrarea audio in timp real, utila pentru monitorizarea conversatiilor si a evenimentelor sonore.
Da, Reolink RLC-511WA-5MP dispune de conectivitate WiFi, permitand transmisia video fara fir. Este necesara doar alimentarea cu energie electrica.
Da, Reolink RLC-511WA-5MP este proiectata pentru montaj exterior, cu carcasa din 0 si interval de operare intre -10 si 55 grade Celsius.
Da, Reolink RLC-511WA-5MP are slot de card microSD incorporat, permitand inregistrarea locala direct pe camera, fara a fi necesar un DVR sau NVR.
Reolink RLC-511WA-5MP suporta compresie H.264, oferind o stocare eficienta a inregistrarilor video si un consum redus de banda de retea.
Camera Reolink RLC-511WA-5MP foloseste tehnologie IP. Pentru tehnologie IP, se conecteaza la orice NVR cu suport ONVIF (recomandat NVR-uri din aceeasi gama producator pentru integrare completa a functiilor smart). Pentru tehnologii analog HD (HDCVI, HDTVI, AHD), e nevoie de un DVR compatibil cu acelasi standard. Vezi sectiunea "Produse cumparate frecvent impreuna" pentru recomandari.
Da. Reolink RLC-511WA-5MP poate inregistra local pe card microSD fara conexiune la internet. Internetul e necesar doar pentru vizualizarea live de la distanta (din afara retelei locale) prin aplicatia mobila a producatorului. In retea locala (acelasi WiFi/router), camera poate fi accesata si fara internet.
Pentru Reolink RLC-511WA-5MP recomandam card microSD de minim 64 GB, Class 10 (UHS-I), de preferinta cu specificatie "high endurance" / "surveillance" pentru rezistenta la scriere continua 24/7. Branduri verificate: Kingston, SanDisk Max Endurance, Samsung Pro Endurance. Capacitate maxima suportata depinde de model — vezi specificatii sau intreaba-ne.
Pentru Reolink RLC-511WA-5MP: instaleaza aplicatia oficiala a producatorului (Hik-Connect pentru Hikvision, DMSS pentru Dahua, ICSee pentru altele), creeaza cont, scaneaza codul QR de pe camera sau adauga manual numarul de serie. Pasii detaliati sunt in manualul produsului si pe site-ul producatorului. Suport tehnic gratuit la 0765 487 387 daca intampini probleme.
Reolink RLC-511WA-5MP beneficiaza de 24 luni garantie oferita de e-Camere.ro, cu suport tehnic gratuit pe toata durata garantiei.
Reolink RLC-511WA-5MP functioneaza cu alimentare 12V DC. Verificati continutul pachetului pentru a vedea daca sursa de alimentare este inclusa.
Specificatiile complete ale Reolink RLC-511WA-5MP sunt disponibile pe pagina produsului de pe e-Camere.ro, in sectiunea Specificatii. De asemenea, puteti descarca prospectul tehnic PDF din sectiunea Prospect.
Aici gasiti cateva lucruri utile despre Reolink RLC-511WA-5MP.
Daca aveti nevoie de o informatie si nu o gasiti nici aici, adaugati o intrebare direct de pe site in sectiunea de mai jos, "Opinii clienti", sau contactati direct departamentul nostru tehnic () sau
|
|
PRODUCATOR Vezi informatii despre camera de supraveghere video RLC-511WA-5MP sau chiar despre producatorului acesteia, direct pe siteul acestuia. Reolink |
|
|
COMPATIBILITATE Reolink RLC-511WA-5MP poate functiona cu: NVR-uri DVR-uri Reolink compatibile |
|
|
PROGRAME PENTRU VIZUALIZARE PRIN INTERNET Reolink RLC-511WA-5MP - permite supravegherea de la distanta, prin internet (atat de pe telefonul mobil, cat si de pe computer), folosind urmatoarele programe: iPhone, iPad, iPod: Reolink pentru iPhone Android: Reolink pentru Android Windows PC si altele: Reolink PC si altele |
Prospectul tehnic contine specificatii detaliate, dimensiuni si informatii utile oferite de producator.
Pentru a avea toate detaliile necesare, poti consulta pagina producatorului cu informatiile oficiale despre produs.
Completeaza datele si te contactam rapid.
Oferim transport gratuit oriunde in Romania pentru comenzile care depasesc pragul de 499 lei.
Poti plati in rate fara dobanda prin bancile partenere, direct la pasul de plata cu cardul. Dupa confirmarea tranzactiei, comanda este achitata integral catre magazin, iar tu rambursezi ratele lunar catre banca emitenta a cardului.
Disponibilitatea exacta a ratelor depinde de cardul emis de banca si este confirmata in pagina securizata EuPlatesc.
Detalii EuPlatesc