Tabel comparativ generat automat pe baza categoriei si features.
| Caracteristica | KMW KM-5200XVI (acest produs) | KMW Km-200PIR | KMW KM-500W | KMW KM-36XVI |
|---|---|---|---|---|
| Pret | 263 lei | 320 lei | 155 lei | 287 lei |
| Rezolutie | 2 MP/1080p | 2 MP/1080p | 5 MP | 2 MP/1080p |
| Vedere noaptea | IR 35m | IR 10m | IR 100m | — |
| Tehnologie | HDCVI HDTVI AHD ANALOGICA | HDCVI HDTVI AHD ANALOGICA | HDCVI HDTVI AHD ANALOGICA | HDCVI HDTVI AHD ANALOGICA |
| Garantie | 24 luni | 24 luni | 24 luni | 24 luni |

KMW KM-5200XVI dispune de iluminare infrarosu cu raza de actiune de pana la 35 metri, oferind vizibilitate clara pe intuneric total. LED-urile IR sunt invizibile ochiului uman si nu deranjeaza.

KMW KM-5200XVI are un filtru IR mecanic autoretractabil ce filtreaza lumina in infrarosu pe timpul zilei, pentru a evita defectele de culoare, iar pe timpul noptii acesta este retras pentru a permite luminii IR sa treaca, imbunatatind vizibilitatea.
Functia TRUE WDR oferita de senzorul de imagine al camerei KMW KM-5200XVI, compenseaza atat imaginea din prim plan, cat si imaginea de fundal, in zone cu contrast puternic de iluminare, oferind detalii clare pe intreaga scena.

Camera KMW KM-5200XVI are o lentila varifocala, ce permite reglarea manuala, in momentul instalarii, a unghiului de vizualizare cat si a focalizarii. Poate fi folosita in majoritatea obiectivelor. Distanta focala poate fi reglata intre 2.8 si 12.0 mm.
KMW KM-5200XVI este proiectata pentru montaj exterior, cu carcasa din Metal rezistenta la intemperii si interval de operare intre -40°C si 60°C.
Datorita carcasei metalice si a formatului compact Dome, KMW KM-5200XVI ofera rezistenta sporita la vandalism, ideala pentru zone publice sau cu risc de deteriorare intentionata.
| GENERAL | |
|---|---|
| Nume | KM-5200XVI |
| Producator | KMW |
| Garantie | 24 luni |
| CAMERA | |
| Tehnologie | HDCVI HDTVI AHD ANALOGICA |
| Rezolutie imagine | √ 1080P (1920 x 1080 pixeli) cu 25.00 cadre/sec √ 1000 linii TV (960 x 576 pixeli), pentru DVR-uri model vechi |
| Senzor imagine | 1/2.8" Sony Exmor 2.2 Megapixeli |
| Lentila | Varifocala Distanta focala: 2.8 - 12.0 mm Optional: 6.0 - 22.0 mm |
| Infrarosu | Pana la 35 metri (pentru vizualizarea pe timpul noptii) |
| CARCASA | |
| Format | Dome |
| Protectie | Exterior |
| Material Carcasa | Metal |
| Temperatura | (-40° ... 60°) Celsius |
| Dimensiuni | 120 x 100 mm mm |
| FUNCTII | |
| Functii Imagine | Meniu OSD, Filtru IR Mecanic, DNR, True WDR, BLC, |
| Microfon | Nu |
| LPR | Nu |
| Alte functii | √ Control OSD direct din DVR √ Transmisie pe cablu coaxial sau UTP(cu videobalun) √ Distanță maximă pe cablu RG59: 500m@720p, 300m@1080p √ Distanță maximă pe cablu RG6: 700m@720p, 400m@1080p |
| ALIMENTARE | |
| Alimentare | 12V DC / 350 mA Sursa de alimentare NU este inclusa |
| Alimentare POC | Nu |
| PROSPECT PRODUCATOR | |
| Prospect tehnic | Nu |
KMW KM-5200XVI dispune de iluminare infrarosu cu raza de actiune de pana la 35 metri, oferind vizibilitate clara in conditii de intuneric total.
Da, KMW KM-5200XVI este proiectata pentru montaj exterior, cu carcasa din Metal si interval de operare intre -40 si 60 grade Celsius.
Camera KMW KM-5200XVI foloseste tehnologie HDCVI HDTVI AHD ANALOGICA. Pentru tehnologie IP, se conecteaza la orice NVR cu suport ONVIF (recomandat NVR-uri din aceeasi gama producator pentru integrare completa a functiilor smart). Pentru tehnologii analog HD (HDCVI, HDTVI, AHD), e nevoie de un DVR compatibil cu acelasi standard. Vezi sectiunea "Produse cumparate frecvent impreuna" pentru recomandari.
Camera KMW KM-5200XVI este optima pentru monitorizare exterioara cu vizibilitate buna noaptea: curte casa, parcare, intrare hala/depozit, fatada cladire. Distanta de detectie infrarosu de 35 metri permite identificarea persoanelor si vehiculelor pe intuneric total. Pentru spatii mai mici (sub 30m), poate fi exagerata — ia in considerare un model cu IR 20-30m la pret mai mic.
KMW KM-5200XVI beneficiaza de 24 luni garantie oferita de e-Camere.ro, cu suport tehnic gratuit pe toata durata garantiei.
KMW KM-5200XVI functioneaza cu alimentare 12V DC. Verificati continutul pachetului pentru a vedea daca sursa de alimentare este inclusa.
Aici gasiti cateva lucruri utile despre KMW KM-5200XVI.
Daca aveti nevoie de o informatie si nu o gasiti nici aici, adaugati o intrebare direct de pe site in sectiunea de mai jos, "Opinii clienti", sau contactati direct departamentul nostru tehnic () sau
|
|
COMPATIBILITATE KMW KM-5200XVI poate functiona cu: DVR-uri HDCVI DVR-uri HDTVI DVR-uri AHD DVR-uri CLASICE |
Completeaza datele si te contactam rapid.
Oferim transport gratuit oriunde in Romania pentru comenzile care depasesc pragul de 499 lei.
Poti plati in rate fara dobanda prin bancile partenere, direct la pasul de plata cu cardul. Dupa confirmarea tranzactiei, comanda este achitata integral catre magazin, iar tu rambursezi ratele lunar catre banca emitenta a cardului.
Disponibilitatea exacta a ratelor depinde de cardul emis de banca si este confirmata in pagina securizata EuPlatesc.
Detalii EuPlatesc