Tabel comparativ generat automat pe baza categoriei si features.
| Caracteristica | HikVision DS-2AE7225TI-A (acest produs) | HikVision DS-2AE5225TI-A(E) | HikVision DS-2AE5232TI-A(E) | HikVision DS-2AE5225T-AE |
|---|---|---|---|---|
| Pret | 5.964 lei | 1.764 lei | 2.881 lei | 1.497 lei |
| Rezolutie | 2 MP/1080p | 2 MP/1080p | 2 MP/1080p | 2 MP/1080p |
| Vedere noaptea | IR 150m | IR 150m | IR 150m | — |
| Tehnologie | HDCVI HDTVI AHD ANALOGICA | HDCVI HDTVI AHD ANALOGICA | HDCVI HDTVI AHD ANALOGICA | HDCVI HDTVI AHD ANALOGICA |
| Garantie | 24 luni | 24 luni | 24 luni | 24 luni |

HikVision DS-2AE7225TI-A dispune de iluminare infrarosu cu raza de actiune de pana la 150 metri, oferind vizibilitate clara pe intuneric total. LED-urile IR sunt invizibile ochiului uman si nu deranjeaza.

HikVision DS-2AE7225TI-A are un filtru IR mecanic autoretractabil ce filtreaza lumina in infrarosu pe timpul zilei, pentru a evita defectele de culoare, iar pe timpul noptii acesta este retras pentru a permite luminii IR sa treaca, imbunatatind vizibilitatea.
Functia TRUE WDR oferita de senzorul de imagine al camerei HikVision DS-2AE7225TI-A, compenseaza atat imaginea din prim plan, cat si imaginea de fundal, in zone cu contrast puternic de iluminare, oferind detalii clare pe intreaga scena.

Camera HikVision DS-2AE7225TI-A are o lentila cu zoom optic motorizat, ce permite reglarea unghiului de la distanta, din inregistrator (DVR/NVR), din interfata web sau chiar de pe telefonul mobil. Ideala pentru zone dinamice. Distanta focala: 4.8 - 120.0 mm.
HikVision DS-2AE7225TI-A este proiectata pentru montaj exterior, cu carcasa din Metal rezistenta la intemperii si interval de operare intre -30°C si 65°C.
Datorita carcasei metalice si a formatului compact Speed Dome, HikVision DS-2AE7225TI-A ofera rezistenta sporita la vandalism, ideala pentru zone publice sau cu risc de deteriorare intentionata.
| GENERAL | |
|---|---|
| Nume | DS-2AE7225TI-A |
| Producator | HikVision (vezi detalii pe pagina producatorului) |
| Garantie | 24 luni |
| CAMERA | |
| Tehnologie | HDCVI HDTVI AHD ANALOGICA |
| Rezolutie imagine | √ 1080P (1920 x 1080 pixeli) cu 25.00 cadre/sec |
| Senzor imagine | 1/2.8" progressive scan CMOS |
| Lentila | Zoom motorizat 25x, reglabil din DVR/NVR de la distanta Distanta focala: 4.8 - 120.0 mm (57.6° - 2.5°) |
| Infrarosu | Pana la 150 metri (pentru vizualizarea pe timpul noptii) |
| CARCASA | |
| Format | Speed Dome |
| Protectie | Exterior |
| Material Carcasa | Metal |
| Temperatura | (-30° ... 65°) Celsius |
| Dimensiuni | 220 x 353.4 mm |
| FUNCTII | |
| Functii Imagine | Filtru IR Mecanic, 3DNR, True WDR, BLC, |
| Microfon | Nu |
| LPR | Nu |
| Alte functii | - Grad de protectie la intemperii: IP66 - Pan Speed: 0.1° -160°/s - Tilt Speed: 0.1° -120°/s - Functioneaza impreuna cu DVR-uri HIKVISION TurboHD - |
| ALIMENTARE | |
| Alimentare | 24V AC / 3300 mA Sursa de alimentare NU este inclusa |
| Alimentare POC | Nu |
| PROSPECT PRODUCATOR | |
| Prospect tehnic | HikVision DS-2AE7225TI-A |
HikVision DS-2AE7225TI-A dispune de iluminare infrarosu cu raza de actiune de pana la 150 metri, oferind vizibilitate clara in conditii de intuneric total.
Da, HikVision DS-2AE7225TI-A este proiectata pentru montaj exterior, cu carcasa din Metal si interval de operare intre -30 si 65 grade Celsius.
Camera HikVision DS-2AE7225TI-A foloseste tehnologie HDCVI HDTVI AHD ANALOGICA. Pentru tehnologie IP, se conecteaza la orice NVR cu suport ONVIF (recomandat NVR-uri din aceeasi gama producator pentru integrare completa a functiilor smart). Pentru tehnologii analog HD (HDCVI, HDTVI, AHD), e nevoie de un DVR compatibil cu acelasi standard. Vezi sectiunea "Produse cumparate frecvent impreuna" pentru recomandari.
Camera HikVision DS-2AE7225TI-A este optima pentru monitorizare exterioara cu vizibilitate buna noaptea: curte casa, parcare, intrare hala/depozit, fatada cladire. Distanta de detectie infrarosu de 150 metri permite identificarea persoanelor si vehiculelor pe intuneric total. Pentru spatii mai mici (sub 30m), poate fi exagerata — ia in considerare un model cu IR 20-30m la pret mai mic.
HikVision DS-2AE7225TI-A beneficiaza de 24 luni garantie oferita de e-Camere.ro, cu suport tehnic gratuit pe toata durata garantiei.
HikVision DS-2AE7225TI-A functioneaza cu alimentare 24V AC. Verificati continutul pachetului pentru a vedea daca sursa de alimentare este inclusa.
Specificatiile complete ale HikVision DS-2AE7225TI-A sunt disponibile pe pagina produsului de pe e-Camere.ro, in sectiunea Specificatii. De asemenea, puteti descarca prospectul tehnic PDF din sectiunea Prospect.
Aici gasiti cateva lucruri utile despre HikVision DS-2AE7225TI-A.
Daca aveti nevoie de o informatie si nu o gasiti nici aici, adaugati o intrebare direct de pe site in sectiunea de mai jos, "Opinii clienti", sau contactati direct departamentul nostru tehnic () sau
|
|
PRODUCATOR Vezi informatii despre camera de supraveghere video DS-2AE7225TI-A sau chiar despre producatorului acesteia, direct pe siteul acestuia. HikVision |
|
|
COMPATIBILITATE HikVision DS-2AE7225TI-A poate functiona cu: DVR-uri HDCVI DVR-uri HDTVI DVR-uri AHD DVR-uri CLASICE |
Prospectul tehnic contine specificatii detaliate, dimensiuni si informatii utile oferite de producator.
Pentru a avea toate detaliile necesare, poti consulta pagina producatorului cu informatiile oficiale despre produs.
Completeaza datele si te contactam rapid.
Oferim transport gratuit oriunde in Romania pentru comenzile care depasesc pragul de 499 lei.
Poti plati in rate fara dobanda prin bancile partenere, direct la pasul de plata cu cardul. Dupa confirmarea tranzactiei, comanda este achitata integral catre magazin, iar tu rambursezi ratele lunar catre banca emitenta a cardului.
Disponibilitatea exacta a ratelor depinde de cardul emis de banca si este confirmata in pagina securizata EuPlatesc.
Detalii EuPlatesc