Tabel comparativ generat automat pe baza categoriei si features.
| Caracteristica | TVT TD-7524AE2-D-IR1 (acest produs) | TVT TD-7514ASL | TVT TD-7514TSL | TVT TD-7411AS |
|---|---|---|---|---|
| Pret | 170 lei | 62 lei | 80 lei | 208 lei |
| Rezolutie | 2 MP/1080p | — | — | — |
| Vedere noaptea | IR 30m | IR 20m | IR 20m | IR 20m |
| Tehnologie | AHD | AHD ANALOGICA | HDTVI | AHD |
| Garantie | 24 luni | 24 luni | 24 luni | 24 luni |

TVT TD-7524AE2-D-IR1 dispune de iluminare infrarosu cu raza de actiune de pana la 30 metri, oferind vizibilitate clara pe intuneric total. LED-urile IR sunt invizibile ochiului uman si nu deranjeaza.

TVT TD-7524AE2-D-IR1 are un filtru IR mecanic autoretractabil ce filtreaza lumina in infrarosu pe timpul zilei, pentru a evita defectele de culoare, iar pe timpul noptii acesta este retras pentru a permite luminii IR sa treaca, imbunatatind vizibilitatea.

Functia BLC (Backlight Compensation) cu care este dotata camera TVT TD-7524AE2-D-IR1, permite ca obiectele aflate pe un fundal foarte luminos (de exemplu, in dreptul unei ferestre sau a unei usi de acces) sa fie vizibile.
Camera TVT TD-7524AE2-D-IR1 are o lentila fixa ce ofera un unghi fix de vizualizare, ce nu poate fi reglat in momentul instalarii, fiind pretabila in supravegherea generala a zonelor. Distanta focala este de 3.6 mm.
TVT TD-7524AE2-D-IR1 este proiectata pentru montaj exterior, cu carcasa din Metal rezistenta la intemperii si interval de operare intre -20°C si 50°C.
Datorita carcasei metalice si a formatului compact Dome, TVT TD-7524AE2-D-IR1 ofera rezistenta sporita la vandalism, ideala pentru zone publice sau cu risc de deteriorare intentionata.
| GENERAL | |
|---|---|
| Nume | TD-7524AE2-D-IR1 |
| Producator | TVT |
| Garantie | 24 luni |
| CAMERA | |
| Tehnologie | AHD |
| Rezolutie imagine | √ 1080P (1920 x 1080 pixeli) cu 25.00 cadre/sec |
| Senzor imagine | 1/2.9" CMOS Sony |
| Lentila | Fixa Distanta focala: 3.6 mm |
| Infrarosu | Pana la 30 metri (pentru vizualizarea pe timpul noptii) |
| CARCASA | |
| Format | Dome |
| Protectie | Exterior |
| Material Carcasa | Metal |
| Temperatura | (-20° ... 50°) Celsius |
| Dimensiuni | Nespecificat |
| FUNCTII | |
| Functii Imagine | Meniu OSD, Filtru IR Mecanic, 2DNR, 3DNR, Digital WDR, BLC, HLC, |
| Microfon | Nu |
| LPR | Nu |
| ALIMENTARE | |
| Alimentare | 12V DC Sursa de alimentare NU este inclusa |
| Alimentare POC | Nu |
| PROSPECT PRODUCATOR | |
| Prospect tehnic | Nu |
TVT TD-7524AE2-D-IR1 dispune de iluminare infrarosu cu raza de actiune de pana la 30 metri, oferind vizibilitate clara in conditii de intuneric total.
Da, TVT TD-7524AE2-D-IR1 este proiectata pentru montaj exterior, cu carcasa din Metal si interval de operare intre -20 si 50 grade Celsius.
Camera TVT TD-7524AE2-D-IR1 foloseste tehnologie AHD. Pentru tehnologie IP, se conecteaza la orice NVR cu suport ONVIF (recomandat NVR-uri din aceeasi gama producator pentru integrare completa a functiilor smart). Pentru tehnologii analog HD (HDCVI, HDTVI, AHD), e nevoie de un DVR compatibil cu acelasi standard. Vezi sectiunea "Produse cumparate frecvent impreuna" pentru recomandari.
Camera TVT TD-7524AE2-D-IR1 este optima pentru monitorizare exterioara cu vizibilitate buna noaptea: curte casa, parcare, intrare hala/depozit, fatada cladire. Distanta de detectie infrarosu de 30 metri permite identificarea persoanelor si vehiculelor pe intuneric total. Pentru spatii mai mici (sub 30m), poate fi exagerata — ia in considerare un model cu IR 20-30m la pret mai mic.
TVT TD-7524AE2-D-IR1 beneficiaza de 24 luni garantie oferita de e-Camere.ro, cu suport tehnic gratuit pe toata durata garantiei.
TVT TD-7524AE2-D-IR1 functioneaza cu alimentare 12V DC. Verificati continutul pachetului pentru a vedea daca sursa de alimentare este inclusa.
Aici gasiti cateva lucruri utile despre TVT TD-7524AE2-D-IR1.
Daca aveti nevoie de o informatie si nu o gasiti nici aici, adaugati o intrebare direct de pe site in sectiunea de mai jos, "Opinii clienti", sau contactati direct departamentul nostru tehnic () sau
|
|
COMPATIBILITATE TVT TD-7524AE2-D-IR1 poate functiona cu: DVR-uri AHD |
Completeaza datele si te contactam rapid.
Oferim transport gratuit oriunde in Romania pentru comenzile care depasesc pragul de 499 lei.
Poti plati in rate fara dobanda prin bancile partenere, direct la pasul de plata cu cardul. Dupa confirmarea tranzactiei, comanda este achitata integral catre magazin, iar tu rambursezi ratele lunar catre banca emitenta a cardului.
Disponibilitatea exacta a ratelor depinde de cardul emis de banca si este confirmata in pagina securizata EuPlatesc.
Detalii EuPlatesc