Tabel comparativ generat automat pe baza categoriei si features.
| Caracteristica | Q-See QH8222B (acest produs) | HikVision HiLook THC-B120-P(B) | HikVision DS-2CE56D0T-IRPF28 | Dahua HAC-B2A21 |
|---|---|---|---|---|
| Pret | 154 lei | 52 lei | 60 lei | 72 lei |
| Rezolutie | 2 MP/1080p | 2 MP/1080p | 2 MP/1080p | 2 MP/1080p |
| Vedere noaptea | IR 30m | IR 20m | IR 20m | IR 20m |
| Tehnologie | AHD | HDCVI HDTVI AHD ANALOGICA | HDCVI HDTVI AHD ANALOGICA | HDCVI HDTVI AHD ANALOGICA |
| Garantie | 24 luni | 24 luni | 24 luni | 24 luni |

Q-See QH8222B dispune de iluminare infrarosu cu raza de actiune de pana la 30 metri, oferind vizibilitate clara pe intuneric total. LED-urile IR sunt invizibile ochiului uman si nu deranjeaza.

Q-See QH8222B are un filtru IR mecanic autoretractabil ce filtreaza lumina in infrarosu pe timpul zilei, pentru a evita defectele de culoare, iar pe timpul noptii acesta este retras pentru a permite luminii IR sa treaca, imbunatatind vizibilitatea.
Camera Q-See QH8222B are o lentila fixa ce ofera un unghi fix de vizualizare, ce nu poate fi reglat in momentul instalarii, fiind pretabila in supravegherea generala a zonelor. Distanta focala este de 3.6 mm.
Q-See QH8222B este proiectata pentru montaj exterior, cu carcasa din Metal rezistenta la intemperii si interval de operare intre -10°C si 50°C.
Datorita carcasei metalice si a formatului compact Cu picior, Q-See QH8222B ofera rezistenta sporita la vandalism, ideala pentru zone publice sau cu risc de deteriorare intentionata.
| GENERAL | |
|---|---|
| Nume | QH8222B |
| Producator | Q-See |
| Garantie | 24 luni |
| CAMERA | |
| Tehnologie | AHD |
| Rezolutie imagine | √ 1080P (1920 x 1080 pixeli) cu 25.00 cadre/sec |
| Senzor imagine | 1/3" SC2135 |
| Lentila | Fixa Distanta focala: 3.6 mm |
| Infrarosu | Pana la 30 metri (pentru vizualizarea pe timpul noptii) |
| CARCASA | |
| Format | Cu picior |
| Protectie | Exterior |
| Material Carcasa | Metal |
| Temperatura | (-10° ... 50°) Celsius |
| Dimensiuni | Nespecificat |
| FUNCTII | |
| Functii Imagine | Filtru IR Mecanic, 3DNR, |
| Microfon | Nu |
| LPR | Nu |
| Alte functii | √ Senzor de prezenta cu detectie pana la 10m |
| ALIMENTARE | |
| Alimentare | 12V DC / mA Sursa de alimentare NU este inclusa |
| Alimentare POC | Nu |
| PROSPECT PRODUCATOR | |
| Prospect tehnic | Q-See QH8222B |
Q-See QH8222B dispune de iluminare infrarosu cu raza de actiune de pana la 30 metri, oferind vizibilitate clara in conditii de intuneric total.
Da, Q-See QH8222B este proiectata pentru montaj exterior, cu carcasa din Metal si interval de operare intre -10 si 50 grade Celsius.
Camera Q-See QH8222B foloseste tehnologie AHD. Pentru tehnologie IP, se conecteaza la orice NVR cu suport ONVIF (recomandat NVR-uri din aceeasi gama producator pentru integrare completa a functiilor smart). Pentru tehnologii analog HD (HDCVI, HDTVI, AHD), e nevoie de un DVR compatibil cu acelasi standard. Vezi sectiunea "Produse cumparate frecvent impreuna" pentru recomandari.
Camera Q-See QH8222B este optima pentru monitorizare exterioara cu vizibilitate buna noaptea: curte casa, parcare, intrare hala/depozit, fatada cladire. Distanta de detectie infrarosu de 30 metri permite identificarea persoanelor si vehiculelor pe intuneric total. Pentru spatii mai mici (sub 30m), poate fi exagerata — ia in considerare un model cu IR 20-30m la pret mai mic.
Q-See QH8222B beneficiaza de 24 luni garantie oferita de e-Camere.ro, cu suport tehnic gratuit pe toata durata garantiei.
Q-See QH8222B functioneaza cu alimentare 12V DC. Verificati continutul pachetului pentru a vedea daca sursa de alimentare este inclusa.
Aici gasiti cateva lucruri utile despre Q-See QH8222B.
Daca aveti nevoie de o informatie si nu o gasiti nici aici, adaugati o intrebare direct de pe site in sectiunea de mai jos, "Opinii clienti", sau contactati direct departamentul nostru tehnic () sau
|
|
COMPATIBILITATE Q-See QH8222B poate functiona cu: DVR-uri AHD |
Prospectul tehnic contine specificatii detaliate, dimensiuni si informatii utile oferite de producator.
Completeaza datele si te contactam rapid.
Oferim transport gratuit oriunde in Romania pentru comenzile care depasesc pragul de 499 lei.
Poti plati in rate fara dobanda prin bancile partenere, direct la pasul de plata cu cardul. Dupa confirmarea tranzactiei, comanda este achitata integral catre magazin, iar tu rambursezi ratele lunar catre banca emitenta a cardului.
Disponibilitatea exacta a ratelor depinde de cardul emis de banca si este confirmata in pagina securizata EuPlatesc.
Detalii EuPlatesc