Tabel comparativ generat automat pe baza categoriei si features.
| Caracteristica | Navaio NAC-HD-351F (acest produs) | HikVision HiLook THC-B120-P(B) | HikVision DS-2CE56D0T-IRPF28 | Dahua HAC-B2A21 |
|---|---|---|---|---|
| Pret | 309 lei | 52 lei | 60 lei | 72 lei |
| Rezolutie | 8 MP | 2 MP/1080p | 2 MP/1080p | 2 MP/1080p |
| Vedere noaptea | IR 40m | IR 20m | IR 20m | IR 20m |
| Tehnologie | HDCVI HDTVI AHD ANALOGICA | HDCVI HDTVI AHD ANALOGICA | HDCVI HDTVI AHD ANALOGICA | HDCVI HDTVI AHD ANALOGICA |
| Garantie | 24 luni | 24 luni | 24 luni | 24 luni |

Navaio NAC-HD-351F dispune de iluminare infrarosu cu raza de actiune de pana la 40 metri, oferind vizibilitate clara pe intuneric total. LED-urile IR sunt invizibile ochiului uman si nu deranjeaza.

Navaio NAC-HD-351F are un filtru IR mecanic autoretractabil ce filtreaza lumina in infrarosu pe timpul zilei, pentru a evita defectele de culoare, iar pe timpul noptii acesta este retras pentru a permite luminii IR sa treaca, imbunatatind vizibilitatea.

Navaio NAC-HD-351F este dotata cu functia Infrarosu Inteligent (Smart IR), ce regleaza automat intensitatea iluminatorului in infrarosu in functie de distanta obiectului, eliminand riscul de suprasaturare a imaginii la distante mici.
Camera Navaio NAC-HD-351F are o lentila fixa ce ofera un unghi fix de vizualizare, ce nu poate fi reglat in momentul instalarii, fiind pretabila in supravegherea generala a zonelor. Distanta focala este de 3.6 mm.
Navaio NAC-HD-351F este proiectata pentru montaj exterior, cu carcasa din Metal rezistenta la intemperii si interval de operare intre -10°C si 50°C.
Datorita carcasei metalice si a formatului compact Cu picior, Navaio NAC-HD-351F ofera rezistenta sporita la vandalism, ideala pentru zone publice sau cu risc de deteriorare intentionata.
| GENERAL | |
|---|---|
| Nume | NAC-HD-351F |
| Producator | Navaio |
| Garantie | 24 luni |
| CAMERA | |
| Tehnologie | HDCVI HDTVI AHD ANALOGICA |
| Rezolutie imagine | √ 8 MP (3840 x 2160 pixeli) cu 15.00 cadre/sec √ 5 MP (2592 x 1536 pixeli) cu 20.00 cadre/sec √ 4 MP (2560 x 1440 pixeli) cu 25.00 cadre/sec √ 1080P (1920 x 1080 pixeli) cu 25.00 cadre/sec |
| Senzor imagine | 1/2.8" SONY Starvis Back-illuminated CMOS sensor |
| Lentila | Fixa Distanta focala: 3.6 mm |
| Infrarosu | Pana la 40 metri (pentru vizualizarea pe timpul noptii) |
| CARCASA | |
| Format | Cu picior |
| Protectie | Exterior |
| Material Carcasa | Metal |
| Temperatura | (-10° ... 50°) Celsius |
| Dimensiuni | 179 x 90 x 90 mm |
| FUNCTII | |
| Functii Imagine | Meniu OSD, Filtru IR Mecanic, Infrarosu Inteligent, 3DNR, Digital WDR, |
| Microfon | Nu |
| LPR | Nu |
| Alte functii | - Grad de protectie la intemperii: IP66 |
| ALIMENTARE | |
| Alimentare | 12V DC / 750 mA Sursa de alimentare NU este inclusa |
| Alimentare POC | Nu |
| PROSPECT PRODUCATOR | |
| Prospect tehnic | Navaio NAC-HD-351F |
Navaio NAC-HD-351F dispune de iluminare infrarosu cu raza de actiune de pana la 40 metri, oferind vizibilitate clara in conditii de intuneric total.
Da, Navaio NAC-HD-351F este proiectata pentru montaj exterior, cu carcasa din Metal si interval de operare intre -10 si 50 grade Celsius.
Camera Navaio NAC-HD-351F foloseste tehnologie HDCVI HDTVI AHD ANALOGICA. Pentru tehnologie IP, se conecteaza la orice NVR cu suport ONVIF (recomandat NVR-uri din aceeasi gama producator pentru integrare completa a functiilor smart). Pentru tehnologii analog HD (HDCVI, HDTVI, AHD), e nevoie de un DVR compatibil cu acelasi standard. Vezi sectiunea "Produse cumparate frecvent impreuna" pentru recomandari.
Camera Navaio NAC-HD-351F este optima pentru monitorizare exterioara cu vizibilitate buna noaptea: curte casa, parcare, intrare hala/depozit, fatada cladire. Distanta de detectie infrarosu de 40 metri permite identificarea persoanelor si vehiculelor pe intuneric total. Pentru spatii mai mici (sub 30m), poate fi exagerata — ia in considerare un model cu IR 20-30m la pret mai mic.
Navaio NAC-HD-351F beneficiaza de 24 luni garantie oferita de e-Camere.ro, cu suport tehnic gratuit pe toata durata garantiei.
Navaio NAC-HD-351F functioneaza cu alimentare 12V DC. Verificati continutul pachetului pentru a vedea daca sursa de alimentare este inclusa.
Aici gasiti cateva lucruri utile despre Navaio NAC-HD-351F.
Daca aveti nevoie de o informatie si nu o gasiti nici aici, adaugati o intrebare direct de pe site in sectiunea de mai jos, "Opinii clienti", sau contactati direct departamentul nostru tehnic () sau
|
|
COMPATIBILITATE Navaio NAC-HD-351F poate functiona cu: DVR-uri HDCVI DVR-uri HDTVI DVR-uri AHD DVR-uri CLASICE |
Prospectul tehnic contine specificatii detaliate, dimensiuni si informatii utile oferite de producator.
Completeaza datele si te contactam rapid.
Oferim transport gratuit oriunde in Romania pentru comenzile care depasesc pragul de 499 lei.
Poti plati in rate fara dobanda prin bancile partenere, direct la pasul de plata cu cardul. Dupa confirmarea tranzactiei, comanda este achitata integral catre magazin, iar tu rambursezi ratele lunar catre banca emitenta a cardului.
Disponibilitatea exacta a ratelor depinde de cardul emis de banca si este confirmata in pagina securizata EuPlatesc.
Detalii EuPlatesc