Tabel comparativ generat automat pe baza categoriei si features.
| Caracteristica | KMW KM-7010CVI (acest produs) | KMW KM-500W | KMW KM-521SW | KMW Km-200PIR |
|---|---|---|---|---|
| Pret | 229 lei | 155 lei | 399 lei | 320 lei |
| Vedere noaptea | IR 40m | IR 100m | IR 40m | IR 10m |
| Tehnologie | HDCVI | HDCVI HDTVI AHD ANALOGICA | HDCVI | HDCVI HDTVI AHD ANALOGICA |
| Garantie | 24 luni | 24 luni | 24 luni | 24 luni |
| Rezolutie | — | 5 MP | 5 MP | 2 MP/1080p |

KMW KM-7010CVI dispune de iluminare infrarosu cu raza de actiune de pana la 40 metri, oferind vizibilitate clara pe intuneric total. LED-urile IR sunt invizibile ochiului uman si nu deranjeaza.

KMW KM-7010CVI are un filtru IR mecanic autoretractabil ce filtreaza lumina in infrarosu pe timpul zilei, pentru a evita defectele de culoare, iar pe timpul noptii acesta este retras pentru a permite luminii IR sa treaca, imbunatatind vizibilitatea.

Functia BLC (Backlight Compensation) cu care este dotata camera KMW KM-7010CVI, permite ca obiectele aflate pe un fundal foarte luminos (de exemplu, in dreptul unei ferestre sau a unei usi de acces) sa fie vizibile.
Camera KMW KM-7010CVI are o lentila varifocala, ce permite reglarea manuala, in momentul instalarii, a unghiului de vizualizare cat si a focalizarii. Poate fi folosita in majoritatea obiectivelor. Distanta focala poate fi reglata intre 2.8 si 12.0 mm.
KMW KM-7010CVI este proiectata pentru montaj exterior, cu carcasa din 0 rezistenta la intemperii si interval de operare intre -30°C si 60°C.
| GENERAL | |
|---|---|
| Nume | KM-7010CVI |
| Producator | KMW |
| Garantie | 24 luni |
| CAMERA | |
| Tehnologie | HDCVI |
| Rezolutie imagine | √ 720P (1280 x 720 pixeli) cu 25.00 cadre/sec |
| Senzor imagine | 1/2.9" 1Megapixel CMOS |
| Lentila | Varifocala Distanta focala: 2.8 - 12.0 mm |
| Infrarosu | Pana la 40 metri (pentru vizualizarea pe timpul noptii) |
| CARCASA | |
| Format | Cu picior |
| Protectie | Exterior |
| Material Carcasa | Nespecificat |
| Temperatura | (-30° ... 60°) Celsius |
| Dimensiuni | Nespecificat |
| FUNCTII | |
| Functii Imagine | Meniu OSD, Filtru IR Mecanic, 2DNR, Digital WDR, BLC, HLC, |
| Microfon | Nu |
| LPR | Nu |
| Alte functii | √ Transmisia se face pe cablu coaxial sau UTP (cu videobalun) pe o distanta de maxim 500M/RG59 sau 700m/RG6 |
| ALIMENTARE | |
| Alimentare | 12V DC / 12 VDC / 800 mA Sursa de alimentare NU este inclusa |
| Alimentare POC | Nu |
| PROSPECT PRODUCATOR | |
| Prospect tehnic | Nu |
KMW KM-7010CVI dispune de iluminare infrarosu cu raza de actiune de pana la 40 metri, oferind vizibilitate clara in conditii de intuneric total.
Da, KMW KM-7010CVI este proiectata pentru montaj exterior, cu carcasa din 0 si interval de operare intre -30 si 60 grade Celsius.
Camera KMW KM-7010CVI foloseste tehnologie HDCVI. Pentru tehnologie IP, se conecteaza la orice NVR cu suport ONVIF (recomandat NVR-uri din aceeasi gama producator pentru integrare completa a functiilor smart). Pentru tehnologii analog HD (HDCVI, HDTVI, AHD), e nevoie de un DVR compatibil cu acelasi standard. Vezi sectiunea "Produse cumparate frecvent impreuna" pentru recomandari.
Camera KMW KM-7010CVI este optima pentru monitorizare exterioara cu vizibilitate buna noaptea: curte casa, parcare, intrare hala/depozit, fatada cladire. Distanta de detectie infrarosu de 40 metri permite identificarea persoanelor si vehiculelor pe intuneric total. Pentru spatii mai mici (sub 30m), poate fi exagerata — ia in considerare un model cu IR 20-30m la pret mai mic.
KMW KM-7010CVI beneficiaza de 24 luni garantie oferita de e-Camere.ro, cu suport tehnic gratuit pe toata durata garantiei.
KMW KM-7010CVI functioneaza cu alimentare 12V DC. Verificati continutul pachetului pentru a vedea daca sursa de alimentare este inclusa.
Aici gasiti cateva lucruri utile despre KMW KM-7010CVI.
Daca aveti nevoie de o informatie si nu o gasiti nici aici, adaugati o intrebare direct de pe site in sectiunea de mai jos, "Opinii clienti", sau contactati direct departamentul nostru tehnic () sau
|
|
COMPATIBILITATE KMW KM-7010CVI poate functiona cu: DVR-uri HDCVI |
Completeaza datele si te contactam rapid.
Oferim transport gratuit oriunde in Romania pentru comenzile care depasesc pragul de 499 lei.
Poti plati in rate fara dobanda prin bancile partenere, direct la pasul de plata cu cardul. Dupa confirmarea tranzactiei, comanda este achitata integral catre magazin, iar tu rambursezi ratele lunar catre banca emitenta a cardului.
Disponibilitatea exacta a ratelor depinde de cardul emis de banca si este confirmata in pagina securizata EuPlatesc.
Detalii EuPlatesc