Tabel comparativ generat automat pe baza categoriei si features.
| Caracteristica | HikVision DS-2CE12DF3T-PIRXOS 36 (acest produs) | HikVision DS-2CE17D0T-LFS | HikVision DS-2CE17K0T-LFS 28 | HikVision DS-2CE12DF3T-LFS-2.8mm |
|---|---|---|---|---|
| Pret | 390 lei | 155 lei | 159 lei | 197 lei |
| Rezolutie | 2 MP/1080p | 2 MP/1080p | 5 MP | 2 MP/1080p |
| Vedere noaptea | LED 40m | IR 40m + LED 40m | IR 40m + LED 40m | IR 40m + LED 40m |
| Audio | mic | mic | mic | mic |
| Tehnologie | HDTVI | HDCVI HDTVI AHD ANALOGICA | HDCVI HDTVI AHD ANALOGICA | HDCVI HDTVI AHD ANALOGICA |
| Garantie | 24 luni | 24 luni | 24 luni | 24 luni |
Cu tehnologia ColorVu, HikVision DS-2CE12DF3T-PIRXOS 36 captureaza imagini vivide, color, chiar si in intuneric total, datorita senzorului de inalta performanta si a LED-urilor de lumina alba calda.

HikVision DS-2CE12DF3T-PIRXOS 36 este dotata cu functia Infrarosu Inteligent (Smart IR), ce regleaza automat intensitatea iluminatorului in infrarosu in functie de distanta obiectului, eliminand riscul de suprasaturare a imaginii la distante mici.
HikVision DS-2CE12DF3T-PIRXOS 36 dispune de microfon incorporat care permite inregistrarea audio in timp real. Sunetul se sincronizeaza cu imaginea video, utila pentru verificarea evenimentelor si conversatiilor din zona monitorizata.
Functia TRUE WDR oferita de senzorul de imagine al camerei HikVision DS-2CE12DF3T-PIRXOS 36, compenseaza atat imaginea din prim plan, cat si imaginea de fundal, in zone cu contrast puternic de iluminare, oferind detalii clare pe intreaga scena.

Camera HikVision DS-2CE12DF3T-PIRXOS 36 are o lentila fixa ce ofera un unghi fix de vizualizare, ce nu poate fi reglat in momentul instalarii, fiind pretabila in supravegherea generala a zonelor. Distanta focala este de 3.6 mm.
HikVision DS-2CE12DF3T-PIRXOS 36 este proiectata pentru montaj exterior, cu carcasa din Plastic si metal rezistenta la intemperii si interval de operare intre -40°C si 60°C.
Datorita carcasei metalice si a formatului compact Cu picior, HikVision DS-2CE12DF3T-PIRXOS 36 ofera rezistenta sporita la vandalism, ideala pentru zone publice sau cu risc de deteriorare intentionata.
| GENERAL | |
|---|---|
| Nume | DS-2CE12DF3T-PIRXOS 36 |
| Producator | HikVision (vezi detalii pe pagina producatorului) |
| Garantie | 24 luni |
| CAMERA | |
| Tehnologie | HDTVI |
| Rezolutie imagine | √ 1080P (1920 x 1080 pixeli) cu 25.00 cadre/sec |
| Senzor imagine | 2 MP CMOS |
| Lentila | Fixa Distanta focala: 3.6 mm(77.0°) |
| Lumina alba LED | 40 m |
| CARCASA | |
| Format | Cu picior |
| Protectie | Exterior |
| Material Carcasa | Plastic si metal |
| Temperatura | (-40° ... 60°) Celsius |
| Dimensiuni | 82.6× 77.1 × 213.2 mm |
| FUNCTII | |
| Functii Imagine | Alarma luminoasa, Alarma sonora, ColorVu, Meniu OSD, Infrarosu Inteligent, 3DNR, True WDR, BLC, HLC, |
| Microfon | Da |
| LPR | Nu |
| Alte functii | Alarma sonora + lumina stroboscopica rosie si albastra 4 zone private, 4 zone detectie miscare |
| ALIMENTARE | |
| Alimentare | 12V DC / 11.4 W Sursa de alimentare NU este inclusa |
| Alimentare POC | Nu |
| PROSPECT PRODUCATOR | |
| Prospect tehnic | HikVision DS-2CE12DF3T-PIRXOS 36 |
Da, HikVision DS-2CE12DF3T-PIRXOS 36 are LED-uri de lumina alba cu raza de 40 metri, oferind imagini color 24/7 chiar si in conditii de iluminare scazuta.
Da, HikVision DS-2CE12DF3T-PIRXOS 36 dispune de microfon incorporat care permite inregistrarea audio in timp real, utila pentru monitorizarea conversatiilor si a evenimentelor sonore.
Da, HikVision DS-2CE12DF3T-PIRXOS 36 este proiectata pentru montaj exterior, cu carcasa din Plastic si metal si interval de operare intre -40 si 60 grade Celsius.
Camera HikVision DS-2CE12DF3T-PIRXOS 36 foloseste tehnologie HDTVI. Pentru tehnologie IP, se conecteaza la orice NVR cu suport ONVIF (recomandat NVR-uri din aceeasi gama producator pentru integrare completa a functiilor smart). Pentru tehnologii analog HD (HDCVI, HDTVI, AHD), e nevoie de un DVR compatibil cu acelasi standard. Vezi sectiunea "Produse cumparate frecvent impreuna" pentru recomandari.
HikVision DS-2CE12DF3T-PIRXOS 36 beneficiaza de 24 luni garantie oferita de e-Camere.ro, cu suport tehnic gratuit pe toata durata garantiei.
HikVision DS-2CE12DF3T-PIRXOS 36 functioneaza cu alimentare 12V DC. Verificati continutul pachetului pentru a vedea daca sursa de alimentare este inclusa.
Specificatiile complete ale HikVision DS-2CE12DF3T-PIRXOS 36 sunt disponibile pe pagina produsului de pe e-Camere.ro, in sectiunea Specificatii. De asemenea, puteti descarca prospectul tehnic PDF din sectiunea Prospect.
Aici gasiti cateva lucruri utile despre HikVision DS-2CE12DF3T-PIRXOS 36.
Daca aveti nevoie de o informatie si nu o gasiti nici aici, adaugati o intrebare direct de pe site in sectiunea de mai jos, "Opinii clienti", sau contactati direct departamentul nostru tehnic () sau
|
|
PRODUCATOR Vezi informatii despre camera de supraveghere video DS-2CE12DF3T-PIRXOS 36 sau chiar despre producatorului acesteia, direct pe siteul acestuia. HikVision |
|
|
COMPATIBILITATE HikVision DS-2CE12DF3T-PIRXOS 36 poate functiona cu: DVR-uri HDTVI |
Prospectul tehnic contine specificatii detaliate, dimensiuni si informatii utile oferite de producator.
Pentru a avea toate detaliile necesare, poti consulta pagina producatorului cu informatiile oficiale despre produs.
Completeaza datele si te contactam rapid.
Oferim transport gratuit oriunde in Romania pentru comenzile care depasesc pragul de 499 lei.
Poti plati in rate fara dobanda prin bancile partenere, direct la pasul de plata cu cardul. Dupa confirmarea tranzactiei, comanda este achitata integral catre magazin, iar tu rambursezi ratele lunar catre banca emitenta a cardului.
Disponibilitatea exacta a ratelor depinde de cardul emis de banca si este confirmata in pagina securizata EuPlatesc.
Detalii EuPlatesc