Tabel comparativ generat automat pe baza categoriei si features.
| Caracteristica | Dahua HAC-HMW3200L-FR (acest produs) | Dahua HAC-B2A21 | Dahua HAC-HFW1200C-0280B-S6 | Dahua HAC-HFW1200CL-IL-A-0360B-S6 |
|---|---|---|---|---|
| Pret | 999 lei | 72 lei | 75 lei | 116 lei |
| Rezolutie | 2 MP/1080p | 2 MP/1080p | 2 MP/1080p | 2 MP/1080p |
| Vedere noaptea | IR 3m | IR 20m | IR 30m | IR 20m + LED 20m |
| Audio | mic | — | — | mic |
| Tehnologie | HDCVI | HDCVI HDTVI AHD ANALOGICA | HDCVI HDTVI AHD ANALOGICA | HDCVI HDTVI AHD ANALOGICA |
| Garantie | 24 luni | 24 luni | 24 luni | 24 luni |

Dahua HAC-HMW3200L-FR dispune de iluminare infrarosu cu raza de actiune de pana la 3 metri, oferind vizibilitate clara pe intuneric total. LED-urile IR sunt invizibile ochiului uman si nu deranjeaza.

Dahua HAC-HMW3200L-FR are un filtru IR mecanic autoretractabil ce filtreaza lumina in infrarosu pe timpul zilei, pentru a evita defectele de culoare, iar pe timpul noptii acesta este retras pentru a permite luminii IR sa treaca, imbunatatind vizibilitatea.

Dahua HAC-HMW3200L-FR este dotata cu functia Infrarosu Inteligent (Smart IR), ce regleaza automat intensitatea iluminatorului in infrarosu in functie de distanta obiectului, eliminand riscul de suprasaturare a imaginii la distante mici.

Functia BLC (Backlight Compensation) cu care este dotata camera Dahua HAC-HMW3200L-FR, permite ca obiectele aflate pe un fundal foarte luminos (de exemplu, in dreptul unei ferestre sau a unei usi de acces) sa fie vizibile.
Dahua HAC-HMW3200L-FR dispune de microfon incorporat care permite inregistrarea audio in timp real. Sunetul se sincronizeaza cu imaginea video, utila pentru verificarea evenimentelor si conversatiilor din zona monitorizata.
Camera Dahua HAC-HMW3200L-FR are o lentila fixa ce ofera un unghi fix de vizualizare, ce nu poate fi reglat in momentul instalarii, fiind pretabila in supravegherea generala a zonelor. Distanta focala este de 2.8 mm.
| GENERAL | |
|---|---|
| Nume | HAC-HMW3200L-FR |
| Producator | Dahua (vezi detalii pe pagina producatorului) |
| Garantie | 24 luni |
| CAMERA | |
| Tehnologie | HDCVI |
| Rezolutie imagine | √ 1080P (1920 x 1080 pixeli) cu 25.00 cadre/sec |
| Senzor imagine | 1/2.7" 2 Megapixeli CMOS |
| Lentila | Fixa Distanta focala: 2.8 mm(116.0°) |
| Infrarosu | Pana la 3 metri (pentru vizualizarea pe timpul noptii) |
| CARCASA | |
| Format | Cu picior |
| Protectie | Interior |
| Material Carcasa | Plastic |
| Temperatura | (-40° ... 60°) Celsius |
| Dimensiuni | 115.8 x 99.5 x 50.2 mm |
| FUNCTII | |
| Functii Imagine | Meniu OSD, Filtru IR Mecanic, Infrarosu Inteligent, 2DNR, BLC, |
| Microfon | Da |
| LPR | Nu |
| Alte functii | - Day/Night (Color & Electronic), AWB, AGC - Conectori AIR, rezistență la șocuri și vibrații - Camera cu doua lentile Față: 2.8mm; Spate: 2.1mm - |
| ALIMENTARE | |
| Alimentare | 12V DC / 200 mA Sursa de alimentare NU este inclusa |
| Alimentare POC | Nu |
| PROSPECT PRODUCATOR | |
| Prospect tehnic | Dahua HAC-HMW3200L-FR |
Dahua HAC-HMW3200L-FR dispune de iluminare infrarosu cu raza de actiune de pana la 3 metri, oferind vizibilitate clara in conditii de intuneric total.
Da, Dahua HAC-HMW3200L-FR dispune de microfon incorporat care permite inregistrarea audio in timp real, utila pentru monitorizarea conversatiilor si a evenimentelor sonore.
Camera Dahua HAC-HMW3200L-FR foloseste tehnologie HDCVI. Pentru tehnologie IP, se conecteaza la orice NVR cu suport ONVIF (recomandat NVR-uri din aceeasi gama producator pentru integrare completa a functiilor smart). Pentru tehnologii analog HD (HDCVI, HDTVI, AHD), e nevoie de un DVR compatibil cu acelasi standard. Vezi sectiunea "Produse cumparate frecvent impreuna" pentru recomandari.
Dahua HAC-HMW3200L-FR beneficiaza de 24 luni garantie oferita de e-Camere.ro, cu suport tehnic gratuit pe toata durata garantiei.
Dahua HAC-HMW3200L-FR functioneaza cu alimentare 12V DC. Verificati continutul pachetului pentru a vedea daca sursa de alimentare este inclusa.
Specificatiile complete ale Dahua HAC-HMW3200L-FR sunt disponibile pe pagina produsului de pe e-Camere.ro, in sectiunea Specificatii. De asemenea, puteti descarca prospectul tehnic PDF din sectiunea Prospect.
Aici gasiti cateva lucruri utile despre Dahua HAC-HMW3200L-FR.
Daca aveti nevoie de o informatie si nu o gasiti nici aici, adaugati o intrebare direct de pe site in sectiunea de mai jos, "Opinii clienti", sau contactati direct departamentul nostru tehnic () sau
|
|
PRODUCATOR Vezi informatii despre camera de supraveghere video HAC-HMW3200L-FR sau chiar despre producatorului acesteia, direct pe siteul acestuia. Dahua |
|
|
COMPATIBILITATE Dahua HAC-HMW3200L-FR poate functiona cu: DVR-uri HDCVI |
Prospectul tehnic contine specificatii detaliate, dimensiuni si informatii utile oferite de producator.
Pentru a avea toate detaliile necesare, poti consulta pagina producatorului cu informatiile oficiale despre produs.
Completeaza datele si te contactam rapid.
Oferim transport gratuit oriunde in Romania pentru comenzile care depasesc pragul de 499 lei.
Poti plati in rate fara dobanda prin bancile partenere, direct la pasul de plata cu cardul. Dupa confirmarea tranzactiei, comanda este achitata integral catre magazin, iar tu rambursezi ratele lunar catre banca emitenta a cardului.
Disponibilitatea exacta a ratelor depinde de cardul emis de banca si este confirmata in pagina securizata EuPlatesc.
Detalii EuPlatesc