Tabel comparativ generat automat pe baza categoriei si features.
| Caracteristica | Bosch VDC-242V03-1 (acest produs) | HikVision HiLook THC-B120-P(B) | HikVision DS-2CE56D0T-IRPF28 | Dahua HAC-B2A21 |
|---|---|---|---|---|
| Pret | 1.288 lei | 52 lei | 60 lei | 72 lei |
| Tehnologie | ANALOGICA | HDCVI HDTVI AHD ANALOGICA | HDCVI HDTVI AHD ANALOGICA | HDCVI HDTVI AHD ANALOGICA |
| Garantie | 24 luni | 24 luni | 24 luni | 24 luni |
| Rezolutie | — | 2 MP/1080p | 2 MP/1080p | 2 MP/1080p |
| Vedere noaptea | — | IR 20m | IR 20m | IR 20m |

Bosch VDC-242V03-1 are un filtru IR mecanic autoretractabil ce filtreaza lumina in infrarosu pe timpul zilei, pentru a evita defectele de culoare, iar pe timpul noptii acesta este retras pentru a permite luminii IR sa treaca, imbunatatind vizibilitatea.

Functia BLC (Backlight Compensation) cu care este dotata camera Bosch VDC-242V03-1, permite ca obiectele aflate pe un fundal foarte luminos (de exemplu, in dreptul unei ferestre sau a unei usi de acces) sa fie vizibile.
Camera Bosch VDC-242V03-1 are o lentila varifocala, ce permite reglarea manuala, in momentul instalarii, a unghiului de vizualizare cat si a focalizarii. Poate fi folosita in majoritatea obiectivelor. Distanta focala poate fi reglata intre 2.8 si 10.5 mm.
Bosch VDC-242V03-1 este proiectata pentru montaj exterior, cu carcasa din 0 rezistenta la intemperii si interval de operare intre -10°C si 40°C.
| GENERAL | |
|---|---|
| Nume | VDC-242V03-1 |
| Producator | Bosch |
| Garantie | 24 luni |
| CAMERA | |
| Tehnologie | ANALOGICA |
| Rezolutie imagine | √ 960P (1280 x 960 pixeli) cu 20.00 cadre/sec |
| Senzor imagine | 1/3" CCD |
| Lentila | Varifocala Distanta focala: 2.8 - 10.5 mm |
| Infrarosu | Nu |
| CARCASA | |
| Format | Dome |
| Protectie | Exterior |
| Material Carcasa | Nespecificat |
| Temperatura | (-10° ... 40°) Celsius |
| Dimensiuni | 139 x 102 mm |
| FUNCTII | |
| Functii Imagine | Filtru IR Mecanic, Digital WDR, BLC, HLC, |
| Microfon | Nu |
| LPR | Nu |
| Alte functii | - Detectie miscare - 4 zone private - Grad de protectie la intemperii: IP66, IKA |
| ALIMENTARE | |
| Alimentare | 12V DC / 300 mA Sursa de alimentare NU este inclusa |
| Alimentare POC | Nu |
| PROSPECT PRODUCATOR | |
| Prospect tehnic | Nu |
Da, Bosch VDC-242V03-1 este proiectata pentru montaj exterior, cu carcasa din 0 si interval de operare intre -10 si 40 grade Celsius.
Camera Bosch VDC-242V03-1 foloseste tehnologie ANALOGICA. Pentru tehnologie IP, se conecteaza la orice NVR cu suport ONVIF (recomandat NVR-uri din aceeasi gama producator pentru integrare completa a functiilor smart). Pentru tehnologii analog HD (HDCVI, HDTVI, AHD), e nevoie de un DVR compatibil cu acelasi standard. Vezi sectiunea "Produse cumparate frecvent impreuna" pentru recomandari.
Bosch VDC-242V03-1 beneficiaza de 24 luni garantie oferita de e-Camere.ro, cu suport tehnic gratuit pe toata durata garantiei.
Bosch VDC-242V03-1 functioneaza cu alimentare 12V DC. Verificati continutul pachetului pentru a vedea daca sursa de alimentare este inclusa.
Aici gasiti cateva lucruri utile despre Bosch VDC-242V03-1.
Daca aveti nevoie de o informatie si nu o gasiti nici aici, adaugati o intrebare direct de pe site in sectiunea de mai jos, "Opinii clienti", sau contactati direct departamentul nostru tehnic () sau
|
|
COMPATIBILITATE Bosch VDC-242V03-1 poate functiona cu: DVR-uri CLASICE |
Completeaza datele si te contactam rapid.
Oferim transport gratuit oriunde in Romania pentru comenzile care depasesc pragul de 499 lei.
Poti plati in rate fara dobanda prin bancile partenere, direct la pasul de plata cu cardul. Dupa confirmarea tranzactiei, comanda este achitata integral catre magazin, iar tu rambursezi ratele lunar catre banca emitenta a cardului.
Disponibilitatea exacta a ratelor depinde de cardul emis de banca si este confirmata in pagina securizata EuPlatesc.
Detalii EuPlatesc