Tabel comparativ generat automat pe baza categoriei si features.
| Caracteristica | ASRock IPC-3601MP (acest produs) | HikVision HiLook IPC-B141H-C | HikVision HiLook IPC-B140HA-LUC | Dahua IPC-HFW1230TL2-A-0360B |
|---|---|---|---|---|
| Pret | 125 lei | 128 lei | 149 lei | 157 lei |
| Vedere noaptea | IR 15m | IR 20m | IR 20m + LED 15m | IR 30m |
| Conectivitate | Ethernet | PoE | PoE | Ethernet |
| Tehnologie | IP | IP | IP | IP |
| Garantie | 24 luni | 24 luni | 24 luni | 24 luni |
| Rezolutie | — | 4 MP | 4 MP | 2 MP/1080p |
| Audio | — | — | mic | mic |

ASRock IPC-3601MP dispune de iluminare infrarosu cu raza de actiune de pana la 15 metri, oferind vizibilitate clara pe intuneric total. LED-urile IR sunt invizibile ochiului uman si nu deranjeaza.

ASRock IPC-3601MP are un filtru IR mecanic autoretractabil ce filtreaza lumina in infrarosu pe timpul zilei, pentru a evita defectele de culoare, iar pe timpul noptii acesta este retras pentru a permite luminii IR sa treaca, imbunatatind vizibilitatea.

Functia BLC (Backlight Compensation) cu care este dotata camera ASRock IPC-3601MP, permite ca obiectele aflate pe un fundal foarte luminos (de exemplu, in dreptul unei ferestre sau a unei usi de acces) sa fie vizibile.
Camera ASRock IPC-3601MP are o lentila fixa ce ofera un unghi fix de vizualizare, ce nu poate fi reglat in momentul instalarii, fiind pretabila in supravegherea generala a zonelor. Distanta focala este de 2.0 mm.
| GENERAL | |
|---|---|
| Nume | IPC-3601MP |
| Producator | ASRock |
| Garantie | 24 luni |
| CAMERA | |
| Compresie | H.264 |
| Tehnologie | IP |
| Rezolutie imagine | √ 720P (1280 x 720 pixeli) cu 25.00 cadre/sec |
| Senzor imagine | 1/4" CMOS |
| Lentila | Fixa Distanta focala: 2.0 mm |
| Infrarosu | Pana la 15 metri (pentru vizualizarea pe timpul noptii) |
| CARCASA | |
| Format | Dome |
| Protectie | Interior |
| Material Carcasa | Plastic |
| Temperatura | (-10° ... 60°) Celsius |
| Dimensiuni | 200 x 200 x 70 mm |
| FUNCTII | |
| Functii Imagine | Filtru IR Mecanic, BLC, |
| Slot Card | Nu |
| Wireless | Nu |
| Microfon | Nu |
| LPR | Nu |
| ANPR | Nu |
| Termala | Nu |
| Difuzor | Nu |
| Audio | Nu |
| Alarma | Nu |
| Alte functii | √ iluminare 0Lux IR on √AWB, AGC, Autoiris |
| ALIMENTARE | |
| Alimentare | 12V DC / 200mA Sursa de alimentare NU este inclusa |
| Alimentare POE | Nu |
| PROSPECT PRODUCATOR | |
| Prospect tehnic | Nu |
ASRock IPC-3601MP dispune de iluminare infrarosu cu raza de actiune de pana la 15 metri, oferind vizibilitate clara in conditii de intuneric total.
ASRock IPC-3601MP suporta compresie H.264, oferind o stocare eficienta a inregistrarilor video si un consum redus de banda de retea.
Camera ASRock IPC-3601MP foloseste tehnologie IP. Pentru tehnologie IP, se conecteaza la orice NVR cu suport ONVIF (recomandat NVR-uri din aceeasi gama producator pentru integrare completa a functiilor smart). Pentru tehnologii analog HD (HDCVI, HDTVI, AHD), e nevoie de un DVR compatibil cu acelasi standard. Vezi sectiunea "Produse cumparate frecvent impreuna" pentru recomandari.
Pentru ASRock IPC-3601MP: instaleaza aplicatia oficiala a producatorului (Hik-Connect pentru Hikvision, DMSS pentru Dahua, ICSee pentru altele), creeaza cont, scaneaza codul QR de pe camera sau adauga manual numarul de serie. Pasii detaliati sunt in manualul produsului si pe site-ul producatorului. Suport tehnic gratuit la 0765 487 387 daca intampini probleme.
ASRock IPC-3601MP beneficiaza de 24 luni garantie oferita de e-Camere.ro, cu suport tehnic gratuit pe toata durata garantiei.
ASRock IPC-3601MP functioneaza cu alimentare 12V DC. Verificati continutul pachetului pentru a vedea daca sursa de alimentare este inclusa.
Aici gasiti cateva lucruri utile despre ASRock IPC-3601MP.
Daca aveti nevoie de o informatie si nu o gasiti nici aici, adaugati o intrebare direct de pe site in sectiunea de mai jos, "Opinii clienti", sau contactati direct departamentul nostru tehnic () sau
|
|
COMPATIBILITATE ASRock IPC-3601MP poate functiona cu: NVR-uri DVR-uri ASRock compatibile |
Completeaza datele si te contactam rapid.
Oferim transport gratuit oriunde in Romania pentru comenzile care depasesc pragul de 499 lei.
Poti plati in rate fara dobanda prin bancile partenere, direct la pasul de plata cu cardul. Dupa confirmarea tranzactiei, comanda este achitata integral catre magazin, iar tu rambursezi ratele lunar catre banca emitenta a cardului.
Disponibilitatea exacta a ratelor depinde de cardul emis de banca si este confirmata in pagina securizata EuPlatesc.
Detalii EuPlatesc